Habib Makina ; 1980 yılında kurulmuştur. Şirketimiz ALMANYA/BDS MASCHINEN GmbH. Şirketinin 25 yıldır Türkiye’deki ilk ve tek Distribütörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Habib Makina manyetik matkap ve kaynak ağzı açma makinalarında Türkiye’nin önde gelen distribütörüdür.

Endüstride birçok alanda sökülemez bağlantı olarak uygulanan Kaynak Teknolojisi önemli bir konudur. Günümüzde her ne kadar sanayide tüm alanlarda olduğu gibi kaynak alanında da otomatik makine kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Habib Makina bu tip otomatik ve yarı otomatik Avrupa menşeili plaka ve boru kesme ve kaynak ağzı açma makinalarının Türkiye’deki lider distribütörüdür.

Çünkü her yerde ve pozisyonda, otomatik ve yarı otomatik makinelerin kullanımı imkânsızdır. Kaynak işlemi sökülmeyen bir birleştirme türü olduğu için diğer birleştirme işlemlerinden daha fazla dikkat ve özen istemektedir. Kaynak işlemlerinin amacına uygun ve istenilen düzeyde olması için bu alanda bilgilerin iyi kavranması gerekmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber kaynakçılık mesleği ve kaynak teknolojisi de gelişmekte ve bu sayede her konumda kaynak yapmak mümkün olmaktadır.
Bu konuda Habib Makina geniş yelpazeli ürünleriyle piyasada önemli bir konumda bulunmaktadır.