Habib Makina

Değerli İş Ortaklarımız,

Habib Makina 1980 yılında kurulan 41 yıllık bir ticaret ve ithalatçı firmasıdır.

Kurulduğu ilk yıllarda daha çok dahili ticaret ile faaliyet gösteren şirketimiz sonraki yıllarda ithalat ve temsilcilik konusunda ilerlemiştir.

Günümüzde çelik plaka ve boru işlemede uzmanlaşmış ve bu konularda endüstriyel çözümlerde tek adres olmuştur.

Bugün Türkiye’nin dört bir yanında 100’e yakın bayisi ile müşterilerine en iyi ürün ve hizmeti uygun fiyatlara vermeye devam etmektedir.

Habib Makina, 20 senedir çelik plaka ve boru işlemede, özellikle de Kaynak Ağzı Açma makinalarında İtalya’nın ve dünyanın lider markalarından olan GBC’nin tek ve lider Türkiye distribütörüdür. Yeni Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Çanakkale Köprüsü’nün inşaatında GBC Kaynak Ağzı Açma Makinaları kullanılmıştır. Gemi, havaalanı, köprü inşaatı, çelik konstrüksiyon, makine imalatı ve enerji sektörü başta olmak üzere Türkiye’deki lider firmalar çelik plaka ve boru İşlemede makinalarımızı tercih ediyorlar.

Buna ek olarak, Habib Makina karot Tipi Delme yapan Mıknatıslı (Manyetik) Matkapları (MAB) Türkiye’ye ilk ithal eden ve bu Delme Teknolojisini ülkemize tanıtan şirket olmanın gururunu yaşamaktadır.

25 yıldır Habib Makina Almanya’daki lider firmalardan olan BDS MASCHINEN GmbH şirketinin ilk ve Tek Distribütörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yeni İstanbul Havaalanı’nın yapımı başta olmak üzere birçok çelik yapının inşaatında BDS Manyetik Matkapları kullanılmıştır.

Son olarak, Habib Makina Avrupa Amerika ve Uzak Doğu menşeili birçok tanınmış markanın distribütörlüğünü yapmaktadır. Kuruluşundan bugüne, şirketin ana felsefesi, yenilikleri takip etmek ve kaliteli ürünleri uygun fiyata müşterilerine sunmak olmuştur. Günümüzün artan rekabet şartlarında teknik destek, satış sonrası servis, hızlı yedek parça tedariği ile rekabette öne geçmek ile kalmayıp sektörüne liderlik etmeye devam etmektedir.

Saygılarımızla,
HABİB MAKİNA SAN. TİC. A.Ş.