Habib Makina; 1980 yılında kurulmuştur. Şirketimiz ALMANYA/BDS MASCHINEN GmbH. Şirketinin 25 yıldır ilk ve tek Distribütörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Habib makina manyetik matkap ve kaynak ağzı açma makinalarında Türkiye’nin önde gelen distribütörüdür.

Sac plakalara ve borulara kaynak ağzı açma ve boru kesme uygulamalarında kullanılan ve İtalya’da üretilen GBC teknolojisi, sac plakaları ve boruları birbirine kaynak yapmadan, soğuk haliyle belirli bir açıda kaynak ağzı açmayı kolay hale getiriyor.

GBC’nin geliştirdiği yöntemden önce kaynak ağzı açma işlemi taşlama yöntemi ile yapılıyordu. Ancak taşlama, metali ısıtarak alaşımını bozduğundan sağlıklı bir kaynak yapmaya olanak tanımıyordu.
Yeni nesil COMPACT EDGE ve MULTIEDGE serisi, estetik ve incelik isteyen kaynak ağzı açma işleminin soğuk olarak uygulanmasına olanak sağlıyor.

COMPACT EDGE makine, bir freze kafasına bağlı 9 adet sert metal uç ile hızlı devir sayesinde ayna kalitesinde kaynak ağzı açabiliyor.
Markanın en yeni makinası MULTIEDGE serisi ise 6 mm – 120 mm kalınlıkta saclarda kullanılabiliyor ve 80 mm’ye kadar kaynak ağzı açabiliyor.

MULTIEDGE makina, alın düzeltme, kaplama kaldırma ve tercihe göre J Bevel yapabilme özellikleriyle de ön plana çıkıyor.