Habib Makina; 1980 yılında kurulmuştur. Şirketimiz ALMANYA/BDS MASCHINEN GmbH. Şirketinin 25 yıldır ilk ve tek Distribütörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Habib makina manyetik matkap ve kaynak ağzı açma makinalarında Türkiye’nin önde gelen distribütörüdür.

Sac plakalara ve borulara kaynak ağzı açma ve boru kesme uygulamalarında kullanılan ve İtalya’da üretilen GBC teknolojisi, sac plakaları ve boruları birbirine kaynak yapmadan, soğuk haliyle belirli bir açıda kaynak ağzı açmayı kolay hale getiriyor.

GBC’nin geliştirdiği yöntemden önce kaynak ağzı açma işlemi, sıcak işlem yapılarak (şalama-plazma) yada taşlama yöntemi ile yapılıyordu. Ancak sıcak işlem(şalama-plazma)metalin tabiatını bozduğundan sağlıklı bir birleşim sağlamıyordu. Taşlama yöntemi ise kaynak ağzı profilinin personel hataları nedeniyle istenilen düzeyde olmamasına ve iş zamanının aşırı uzamasına neden oluyor iş kazalarının risklerini artırıyordu.

Yeni nesil COMPACT EDGE ve MULTIEDGE serisi, estetik ve incelik isteyen kaynak ağzı açma işlemini metalin tabiatını ve kaynak ağzı profilini bozmadan zamanı ciddi oranda kısaltarak ve iş kazası riskini ortadan kaldırarak kaynak ağzı açılmasına ve olanak sağlıyor.

COMPACT EDGE makine, bir freze kafasına bağlı 9 adet sert metal uç ile hızlı devir sayesinde ayna kalitesinde kaynak ağzı açabiliyor.

Markanın en yeni makinası MULTIEDGE serisi ise 6 mm – 120 mm kalınlıkta saclarda kullanılabiliyor ve 80 mm’ye kadar kaynak ağzı açabiliyor.
MULTIEDGE makina, alın düzeltme, kaplama kaldırma ve tercihe göre J Bevel yapabilme özellikleriyle de ön plana çıkıyor.