GBC markasının MULTIEDGE adlı kaynak ağzı açma makinesi kullanılarak soğuk kaynak ağzı açıldığını belirten Habib Makina İthalat ve Finans Müdürü Yusuf Habib, “GBC MULTIEDGE makinemizin en önemli özelliği, kullanıldığı metalin yapısını bozmayan soğuk kaynak ağzı açmaya olanak tanıyan üstün teknolojisidir. 

GBC’nin geliştirdiği bu teknolojiden önce kaynak ağzı açma işlemi oksijenle (alevle) veya taşlama yöntemi ile yapılmaktaydı. Ancak oksijenle (alevle) veya taşlama ile yapılan kaynak ağzı açma işlemi, metali ısıtarak alaşımını bozduğundan sağlıklı bir kaynak yapmaya olanak tanımıyordu. Sektörümüzde hala bu eski tarzda alevli kesim yapan markalar bulunmaktadır ancak o şekilde yapılan kaynak işlemleri iyi tutmayarak ciddi sorunlara yol açabilmektedir” diye konuştu.

 

Estetik ve incelik isteyen kaynak ağzı açma işleminin soğuk olarak kolayca uygulanmasına olanak sağlayan yeni nesil GBC MULTIEDGE’in, bir freze kafasına bağlı 9 adet sert metal uç ile hızlı devir sayesinde ayna kalitesinde kaynak ağzı açabildiğini kaydeden Yusuf Habib, 6 mm – 120 mm kalınlıkta saclarda kullanılabilen ve 80 mm’ye kadar kaynak ağzı açabilen GBC MULTIEDGE’in, alın düzeltme, kaplama kaldırma ve tercihe göre J Bevel yapabilme özellikleriyle de ön plana çıktığını vurguladı.

 

1915 Çanakkale Köprüsü’nün yanı sıra Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşaatında da kullanılan GBC markalı kaynak ağzı açma makinelerinin, gemi, havaalanı, köprü inşaatı, çelik konstrüksiyon, makina imalatı ve enerji sektörü başta olmak üzere Türkiye endüstrisinin lider firmaları tarafından tercih edildiğini dile getiren Yusuf Habib, “Her projeye özel R&D çalışması ile makine ve kesici uç veya kaynak ağzı ucu tasarımı ve üretimi yapan GBC, 20 senelik uzun ömürlü ve dayanıklı makineler sunuyor. Siparişten sonra 10 günde teslim ettiğimiz makineleri, 10 binden fazla yedek parça imkanıyla piyasaya sürüyoruz. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü yedek parça her zaman sevk edilmeye hazır oluyor” diye konuştu.